Even voorstellen: nieuwe voorzitter Robert Koch

Robert Koch werd tijdens de algemene ledenvergadering in april benoemd tot nieuwe voorzitter van Vrienden van het Lied. Bij de opening van de Dag van het Lied droeg Leo Samama officieel het stokje aan hem over. Hij stelt zich graag aan u voor.
foto: © Babs Witteman

Ik ben al bijna dertig jaar lid van Vrienden van het Lied. Nadat in de afdeling Utrecht in 2005 een vacature ontstond voor contactpersoon ben ik actief geweest met het organiseren van liedrecitals op verschillende locaties in Utrecht, Houten en Nieuwegein-Vreeswijk. Het was een bijzondere ervaring om recitals in huiskamersfeer en op kleinschalige podia te horen. Al eerder was ik een aantal jaren lid van het bestuur, maar mijn werk in het onderwijs vroeg veel tijd.

Van huis uit heb ik muziek meegekregen. Dat begon met pianospelen en het bezoeken van concerten. Ik was tien toen ik mijn eerste Matthäus-Passion in Naarden bezocht. Op mijn twaalfde volgde de opera, Die Entführung aus dem Serail en mijn eerste Schubert-liedrecital hoorde ik op mijn zestiende, in het Circustheater in Scheveningen met Elly Ameling. Samen met mijn vriend Huub bezoek ik jaarlijks veel concerten, theater, opera’s, liedrecitals, enzovoort.

Vrienden van het Lied bestaat dit jaar 65 jaar en voor de jubileumdag op 18 oktober wordt een KLEUR-rijk programma voorbereid. Het is een geweldige eer om voorzitter te mogen zijn en samen met het bestuur, de raad van advies voor artistieke zaken (RAA), de commissies, de werkgroepen, de regio-contactpersonen, de leden en vooral de musici zorg te dragen voor een kleurrijke, inspirerende, innovatieve en bloeiende vereniging, nu en in de toekomst.

Robert Koch
voorzitter