Britten Open Podium volgeboekt!

Tijdens de jubileumviering op 18 oktober geniet u van prachtige recitals door gerenommeerde musici én is er volop ruimte voor amateurmusici. De animo voor het Britten Open Podium blijkt groot: het Open Podium is inmiddels volgeboekt.

Voor het Britten Open Podium hebben zich in korte tijd maar liefst 16 gevorderde amateurzangers en pianisten aangemeld. Zij zullen optreden in De Punt van TivoliVredenburg en samen een bijzonder gevarieerd programma presenteren. De vaste duo’s én de nieuw samengestelde duo’s laten een kleurrijke selectie horen uit het veelzijdige liedrepertoire van Benjamin Britten. Een mooie gelegenheid om deze bijzondere muziek live te ontdekken én te genieten van de passie en het talent van deze bevlogen musici.

Zangers dienen lid te zijn van Vrienden van het Lied. Voor begeleiders (pianisten en eventueel gitaristen of harpisten) geldt deze voorwaarde niet. Heeft u geen eigen begeleider? Dan staan pianisten Femke de Graaf en Bas Verheijden paraat.

Aanmelden voor het Britten Open Podium is niet meer mogelijk.

Deelnemers aan het woord

We vroegen twee deelnemende duo’s hoe zijn Brittens muziek ervaren en hoe zij zich voorbereiden op het Open Podium. Voor tenor Ed Rosbergen en pianiste Corien Benschop is het uitvoeren van Brittens liederen alsof ze met hem in gesprek zijn. Als ze hem iets konden vragen over hun uitvoering zou dat zijn: ‘Zijn we met onze interpretatie op de goede weg?’ Sopraan Marijke Groenendaal en pianist Jacob Engel zeggen: ‘Er is niet één Britten.’ Zijn werken zijn een universum waar ze graag zijn: ‘Alsof je een oude bekende tegenkomt.’ Lees de interviews via de links hieronder:


Eerbetoon aan Britten

Tot slot maken wij u graag attent op een bijzonder eerbetoon door Graham Johnson aan Benjamin Britten: The Sorcerer’s Apprentice(2023), een erudiete én persoonlijke beschouwing over Brittens indrukwekkende oeuvre. Van harte aanbevolen.

Bekijk The Sorcerer’s Apprentice >

 

Aanmelden