Micha van Weers

Het spel van Micha van Weers wordt vaak omschreven als poëtisch. Ze staat bekend om haar feilloze gevoel voor taal en timing, haar prachtige kleurenpalet en de unieke muzikaliteit die ze in elk optreden weet te brengen. Samen met bariton Robbert Muuse vormt zij een duo dat geroemd wordt om hun eenheid en artistieke diepgang.
Micha van Weers-piano

biografie

Micha van Weers studeerde aan het Conservatorium van Maastricht bij Tilly Keessen en Tonie Ehlen en specialiseerde zich verder in het Tsjechische repertoire bij František Maxián in Praag. Haar passie voor liedbegeleiding leidde tot studie bij Konrad Richter in Stuttgart en Hartmut Höll aan het Mozarteum in Salzburg, als duo met bariton Robbert Muuse. Later volgde ze lessen bij Julius Drake in Londen.

Als kamermusicus en liedbegeleider trad Micha veelvuldig op in recitals met vocalisten en instrumentalisten, ook als pianoduo. Zij gaf concerten in het Concertgebouw Amsterdam, Parijs, het Staatstheater Kassel, Karlsruhe, Stuttgart, Praag en Salzburg en maakte opnamen voor onder andere Radio 4, NPS, Classic FM, de Italiaanse RAI en Süddeutsche Rundfunk. Ook won ze verschillende prijzen, waaronder de Publieksprijs en de Speciale Prijs van de RAI tijdens het Internationale Seghizzi Liedconcours van 2003, en de MeesPierson Award 2004 in de serie Jonge Nederlanders van het Concertgebouw in Amsterdam.

Naast de uitvoerende praktijk is Micha van Weers actief als pianodocente en geeft zij privéles aan liedduo’s. Jaarlijks geeft zij masterclasses aan amateurliedduo’s in Nederland en Frankrijk.

Voor Vrienden van het Lied vormt Micha een liedduo met Robbert Muuse, en met Karolina Hartman.